belma belen

padisah
17 Nisan tarihinde Ankara'da dünyaya gelmiş, Koç burcudur ancak doğum yılı bilgisine ulaşılamamıştır. Ankara'da doğmuş büyümüş ancak aslen İzmir'lidir. Boyu 1.70 cm, kilosu ise 58'dir.
Ankara Üniversitesi – Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü mezunudur. Başkent İletişim'de spikerlik ve sunuculuk eğitimi almış, yapımcı spiker sunucudur. Sunduğu programların sunumunun yanı sıra yapımları da kendisine aittir.
Uzun yıllardır ulusal kanallarda hem canlı, hem de bant program yapan Belma Belen, ayrıca yoğun bir şekilde kongre, festival ve konferans vb. sunumlarında yer almaktadır.
ilk ekran deneyimini Flash Tv ekranlarında gerçekleştirmiş, program sunarken eğitimini de sürdürmüştür. Spiker ve sunucuları gözlemlemiş, diksiyon ve beden dillerini takip etmiştir. Beğendiği isimler arasında Nazlı Çelik vardır, haberciliğini beğendiğini dile getirmiştir.

hoşgeldin sefalar getirdin!


Kelebek Sözlük duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağı.

kayıt ol

size daha iyi hizmet sunmak için kelebek sözlük'de çerezler kullanıyoruz. kelebek sözlük sitesini kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. detay
x